fbpx UA-32822703-21
blog

CERTYFIKAT UNIJNY CE CZY CE CHINA EXPORT?

By Kwiecień 28, 2020 No Comments
certyfikat unujny czy china export

CERTYFIKAT UNIJNY CE CZY CE CHINA EXPORT? JAK ODRÓŻNIĆ TE ZNACZKI?

 

UNIJNE logo CE

to zaświadczenie producenta, że wymagania odpowiednich dyrektyw europejskich zostały spełnione. Wiele produktów jest objętych takimi dyrektywami. Dotyczy to także urządzeń czy wyrobów medycznych.

Oznakowanie CE na produkcie, jego opakowaniu lub towarzyszącej informacji wskazuje, że zostały spełnione minimalne poziomy jakości oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Nie jest to więc oznaczenie jakościowe. Jednak brak takiego oznaczenia mówi,  że produkt nie spełnia nawet tych minimalnych, wymaganych przez unijne prawo poziomów bezpieczeństwa.

CE jest więc pewnego rodzaju wyznacznikiem podstawowego, niezbędnego bezpieczeństwa produktu.

Ale jak  unijnego logo nie pomylić  z bardzo podobnym znaczkiem CE china export?

CERTYFIKAT  UNIJNY -jego logo  spełnia pewne dokładne wytyczne i naśladowanie dokładnie wszystkich parametrów jest niezgodne z prawem. Dlatego wszystkie znaczki imitujące to logo mają zawsze jakąś odróżniającą cechę.

certyfikat unujny czy china export

Najważniejszym elementem jest właśnie odległość między literami. Litera E nie zazębia się z technicznym przedłużeniem okręgu stanowiącego podstawę litery C, tylko nakłada się dokładnie na to przedłużenie. Podczas gdy w znaczku eksportu chińskiego – przedłużenia się krzyżują.

W przypadku urządzeń medycznych, produktów, preparatów czy probówek, te przeznaczone do użytku medycznego musza mieć unijny certyfikat CE wyrobu medycznego. W przypadku probówek do pozyskiwania i wykonywania zabiegów z implantacja osocza bogatopłytkowego, fibryny czy komórek macierzystych dodatkowo jeszcze certyfikat musi odpowiadać właściwej dyrektywie.

Nie wszystkie firmy sprzedające nam probówki czy nawet zestawy do pozyskiwania osocza mają odpowiednie certyfikaty. Bardzo często okazuje się , że w pięknie zapakowanym zestawie możemy znaleźć probówki z unijnym certyfikatem medycznym, ale nie tym który nas, jako lekarzy obowiązuje. 

 JAKICH probówek może używać lekarz – sprawdź tutaj>>

Pozdrawiam

Grażyna Walkowicz

BEZPIECZNE PROBÓWKI
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIA

Leave a Reply