fbpx UA-32822703-21
blogtwarz

Jak odmłodzić twarz – procesy starzenia.

By Kwiecień 27, 2020 No Comments

Jak odmłodzić twarz – procesy starzenia.

 

 

Piękna twarz, to nie tylko twarz młoda. Ale piękna twarz, to twarz harmonijna, pogodna, wypoczęta i pełna uroku.

Co to jednak znaczy    harmonia rysów twarzy? Z jednej strony nieuchwytny urok, ale z drugiej strony całkiem jasno określone i zdefiniowane pomiary rysów twarzy. Oczywiście każda kultura będzie miała inny kanon piękna, ale zawsze będzie się on opierał na pewnych proporcjach i symetrii.

Kanony czy ideał piękna w  naszej kulturze to symetria, idealny owal, dość wydatne kości policzkowe, zwężająca się linia szczęki oraz wąska podstawa nosa. Oczywiście nie każdy musi wyglądać tak samo, ale procesy starzenia dodatkowo zaburzają i oddalają nas od ideału.

starzenie twarzy

 

Zaburza się linia owalu twarzy, kości policzkowe stają się mniej wydatne, obniża się linia brwi i powiek, pojawiają się bruzdy i linie smutku i zmęczenia.

Znajomość zmian anatomicznych występujących podczas procesu starzenia jest niezbędna do prawidłowego doboru zabiegów. 

A ponieważ ponieważ starzenie się twarzy to proces wieloczynnikowy zabiegi również muszą być wielokierunkowe. Istnieje kilka kierunków równolegle występujących podczas starzenia.

 

 

Nie tylko zmarszczki są oznaką starzenia:

Skóra – utrata włókien kolagenowych elastyny, kwasu hialuronowego – następuje utrata elastyczności i jędrności.

Mięśnie – tracą swój spoczynkowy tonus, co powoduje opadanie tkanek, pojawia się przewaga siły mięśni takich jak mięsień okrężny ust czy obniżać kącików ust.

Kości  i  chrząstki – nos wydłuża się, a jego końcówka opada. Następuje resorpcja kości  – szczęka się cofa, podbródek wyostrza się, zmniejsza się wysokość dziąseł i wyrostków zębodołowych, oczodoły powiększają się

Dziś chciałabym wam wytłumaczyć istotę użycia kwasu hialuronowego w odbudowie ubytków związanych ze starzeniem i modelowaniu twarzy.

Na twarzy obserwujemy kilka charakterystycznych zmian, którym możemy przeciwstawiać się przy pomocy kwasu hialuronowego:

  1. zapadanie gałek ocznych, czyli głęboko osadzone oczy, które wraz z wiekiem zapadają się coraz bardziej.

Nauka tej metody wypełniania wymaga szkolenia pod okiem dobrego  lekarza okulisty, więc nie każdy lekarz wykonuje ten zabieg. Ale w rękach doświadczonego lekarza jest zabiegiem bezpiecznym.

2.  zapadanie skroni – nadaje surowego, kościstego wyglądu. Prawidłowe jej wymodelowanie łagodzi rysy twarzy i przywraca młody wygląd.

3. zapadanie się środkowej części policzków, z obniżaniem fałdów nosowo-wargowych i tworzeniem bruzd nosowo-wargowych. To efekt redystrybucji i utraty poduszek tłuszczowych.

przedziały tłuszczowe twarzy

.ZMIANY TKANEK MIĘKKICH TWARZY I SZYI WG [18. NIAMTU J.THE AGING FACE. COSMETIC FACIAL SURGERY. 2018(1): 1-14]. HTTPS://WWW.SCIENCEDIRECT.COM/SCIENCE/ARTICLE/PII/

Te okolice również można odbudować wypełniaczami, w tym kwasem hialuronowym. Zabiegi te nazywamy wolumetrią.  Wypełniacze, wolumetria, modelowanie twarzy – to synonimy dla odbudowy objętościowej prawidłowych proporcji.

Dlaczego proporcje są takie ważne?

Spójrzcie na te starszą kobietę – usunięcie zmarszczek wcale nie sprawia że wygląda na 20 lat.

 

starzenie twarzy blog fillersacademy

 

 

Widać wyraźnie, że wiotkość skóry to tylko jeden z elementów,  które sprawiają, że jesteśmy w ocenić wiek.

Tak więc wypełnianie zmarszczek i odbudowa objętości jest równie ważna jak walka ze zmarszczkami, wiotkością skóry i przebarwieniami.

 

Myślę, że świetnym przykładem będzie wykonana przez mnie  metamorfoza pani Ilony (lat 54). Odbudowa ubytków wolumetrycznych nie zmienia rysów twarzy, sprawia, że wracają młodzieńcze proporcje, twarz znowu wygląda  świeżo i pogodnie. Taką tematykę  i techniki zabiegowe możecie poznać na szkoleniach z wolumetrii.  Zobacz dokładny program>>

 

Leave a Reply