SZKOLENIE z KWASU HIALURONOWEGO ST I

HA Fillers BASIC

Anti-Age Program

SZKOLENIE Z KWASU HIALURONOWEGO – STOPIEŃ PODSTAWOWY + MEZOTERAPIA IGŁOWA.

Czas trwania: 2 dni
Cena:
3500zł

zapisz się na szkolenie
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym wypełnianie linii marionetek

Szkolenie obejmuje 4 TEMATY:

1

ANATOMIA

Nowe ujęcie anatomii - budowa twarzy, kości, mięśni, naczyń, nerwów pod kątem zabiegów medycyny estetycznej, skuteczności zabiegów i ich bezpieczeństwa
2

KWAS HIALURONOWY

Preparaty na rynku, różnice, dobór odpowiednich preparatów, planowanie zabiegów, całościowe spojrzenie na twarz i opracowanie planu zabiegowego
3

MEZOTERAPIA

Ocena skóry. Preparaty dostępne na rynku i ich działanie. Jak dobrać preparat. Długofalowe planowanie leczenia.
4

ĆWICZENIA PRAKTYCZNE

Zabiegi wypełniania zmarszczek. Różne techniki zabiegowe. Dostosowanie techniki do danego problemu i okolicy.
Każdy wykonuje zabieg w każdej z okolic - lwia zmarszczka, bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, podnoszenie kącików ust.
Zabiegi mezoterapii.
5

POWIKŁANIA

Powikłania wczesne i późne. Protokoły postępowania w każdym z możliwych powikłań (od łagodnych do poważnych) Algorytmy podawania hialuronidazy i antybiotykoterapii.
6

EKSPERT W ZAKRESIE TECHNIK PODSTAWOWYCH.

zapisz się na szkolenie

Podstawowe techniki aplikacji kwasu hialuronowego i mezoterapia igłowa + ANATOMIA pod kątem zabiegów medycyny estetycznej + pełny panel o powikłaniach i ich  leczeniu.

Szkolenie jest tak skomponowane, aby móc po nim wykonywać zabiegi podstawowe zabiegi z użyciem WYPEŁNIACZY (kwasu hialuronowego) i MEZOTERAPII IGŁOWEJ.

Problem, z którym najczęściej zgłaszają się pacjenci do gabinetu lekarskiego to właśnie BRUZDY NOSOWO-WARGOWE, LINIE MARIONETKI czy LWIA ZMARSZCZKA. Poznanie technik podstawowych to również znakomita okazja do wyćwiczenia pracy ze strzykawką i bezpiecznego podawania kwasu hialuronowego.

W przeciwieństwie do innych tego typu szkoeń, anatomia i powikłania nie są wyodrębnione w postaci osobnych szkoleń. Uważamy, że pełna wiedza na ten temat to integralna część wiedzy już od podstawowych technik zabiegowych.

CZĘŚĆ ANATOMICZNA.  Na studiach uczyliśmy się dokładnej budowy czaszki, naczyń i nerwów, ale nie w kontekście poziomów ich przebiegu na twarzy i rozmieszczenia pod kątem bezpieczeństwa zabiegów medycyny estetycznej. Datego konieczne jest powtórzenie pewnych elementów i poznanie nowych pod kątem medycyny estetycznej.

POWIKŁANIA. Nawet w przypadku podstawowych, jakby się wydawało, zabiegów nie sposób zapomnieć o poważnych powikłaniach, które  są  wpisane w ryzyko okołozabiegowe. Jak ich unikać, albo minimalizować ryzyko, jak je rozpoznawać, a w końcu jak  optymalnie leczyć to ważny element szkolenia.

Mezoterapia jest znakomitym uzupełnieniem tego szkolenia, bo przy okazji jednego kursu jesteśmy w stanie nauczyć się dodatkowo zabiegów wykorzystywanych w prewencji starzenia, niektórych metod leczenia łysienia, redukcji przebarwień czy cellulitu.